En çok satılan su arıtma cihazları

En İyi Su Arıtma Cihazı

ST Su arıtma cihazı almayı düşündüğünüzde aşağıda belirttiğimiz maddelere dikkat ederek seçiminizi yapabilirsiniz.

1.Pompalı mı olmalı yoksa pompasız mı?

2.Kaç aşamalı filtresi olması gerekir?

3.Acık kasa mı yoksa kapalı kasa mı tercih etmeliyim?

Maddelere Bir Göz Atalım;

Şebeke basıncınız yetersiz ve musluğunuzdan akan su tazyikli değilse pompalı yani motorlu cihaza ihtiyacınız yok demektir. Genelde Marmara bölgesi dışında yaşayanların dikkat etmesi gereken bir konudur. Şebeke suyunuzun basıncı eğer 3 bar altında ise cihazınızdan verim alabilmek ömürlük kullanmak ve sorunsuz kullanmak istiyorsanız pompalı cihaz tercih etmelisiniz.

Yeterli randıman alabilmek ve sağlıklı su içmek için tercih edeceğiniz arıtma cihazınız kaç aşamalı filtre ye ihtiyaç olmalıdır?

Tercihiniz ST Teknik su arıtma cihazı olmalıdır. 6 filtre 7 aşamadan oluşan ve Türkiye’nin en iyi su arıtma cihazı olarak adını duyuran ST Teknik sizi bütün endişelerinizden kurtarıyor.

Başta kullanılan üç filtre suyunuzun içerisindeki tortu ağır metaller vb maddeleri temizler daha sonra mineral filtreden geçer ve suyunuzu mineralli su haline getirir. Peki nedir bu mineraller?

Kalsiyum: kemik gelişimi ve diş sağlığınız için

Sodyum: vücudun elektrolit dengesini kurar su kaybını önler

Magnezyum: Vucud Bağışıklık sisteminizi güçlendirerek böbrek ve kanser ile ilgili hastalıkları önlemeye yardımcı olur.

Potasyum: Vücudun, kasların, kalbinizin, sinir sisteminin çalışması ve kandaki şeker seviyesinin devamlı olarak korunması için gereklidir.

Daha sonra alkali filtreden geçer.

Suyunuzun PH seviyesini yükselterek, PH değerini 8.0’in üzerine çıkarır ve size alkali su içmenin keyfini yaşatır. Daha sonra membran filtreden geçerek en ufak bakterileri dahi süzer ve son olarak tatlandırıcı filtreden geçerek tat ve doku kazandırarak yumuşak içim sağlar.

Gelelim çok sık sorduğunuz son maddemize! Açık kasa su arıtma cihazı mı olmalı yoksa kapalı kasa arıtma sistemi mi?

St Su arıtma sistemi cihazların filtreleri diğer cihazlara göre daha avantajlıdır. Filtreler kasanın içinde olduğu için görüntü kirliliği yapmaz hem de kapalı kasa açık kasa gibi hava geçirmez. Kapalı kasa cihazlarda filtre değişim süreleri daha esnek olduğundan uzun ömürlü kullanabilirsiniz. Su arıtma filtre değişimi yaptığınızda kapalı kasa olan cihazınızı tamamen yenilemiş olursunuz. Fakat açık kasa cihaz da filtre havuzlarını değil sadece içerisindeki filtreleri değiştirildiği zaman sonra filtreler deformasyona uğrar.

About Author: suat

Comments are closed.